Trening kreatywności – ćwicz. 3

odzwierciedlenie układu rzeczy, które robisz, uchwycenie ogólnej perspektywy oraz tego, co czujesz względem swojego obecnego życia:

  • Przejrzyj różne gazety i magazyny. Wytnij ilustracje, nagłówki lub słowa, które z jakiegokolwiek powodu do Ciebie przemawiają.
  • Wybierz z tych ilustracji takie, które reprezentują jakiś aspekt Twojego obecnego życia. Wykorzystaj to, co obrazuje Twoje zajęcia, niezależnie od tego, czy sprawiają Ci one przyjemność czy nie.
  • W dowolny sposób stwórz z nich układ, który odzwierciedli charakter Twojego obecnego życia i to, co względem niego czujesz.
  • Możesz pisać i gryzmolić po ilustracjach. Dostosuj je w dowolny sposób, jaki wydaje Ci się właściwy, żeby uchwycić nastrój tego, co chcesz wyrazić.
  • Jeśli masz możliwość i ochotę, możesz do tego kolażu dodać ścieżkę dźwiękową.
  • Zapytaj samego siebie, na ile ten obraz wyraża Twoje uczucia i doświadczenia. Z którymi obszarami czujesz się najlepiej, a które chciałbyś zmienić lub ulepszyć poszukując swojego Żywiołu?

Tak jak pisaliśmy w pierwszym artykule „Treningu kreatywności”, nawet jeśli na pierwszy rzut oka ćwiczenie Ci nie odpowiada, bo na przykład niespecjalnie lubisz wycinanie z gazet, poświęć jednak na nie choć pół godziny. To ważne. Pierwsze ćwiczenia stanowią fundament dalszych poszukiwań swojej kreatywności i swojego Żywiołu. Nawet jeśli teraz nie widzisz ich efektów, będą one potrzebne do wykonania kolejnych ćwiczeń, które w wymierny sposób zbliżą Cię do Twojego Żywiołu. 

Tekst w kategorii: Trening Kreatywności.