Bio

Sir Ken Robinson (ur. 4 marca 1950 w Liverpoolu) jest znanym w świecie liderem w dziedzinie rozwoju kreatywności, innowacyjności i zasobów ludzkich.

Współpracował z rządami państw w krajach Europy i Azji, z międzynarodowymi agencjami, firmami z Fortune 500, narodowym i stanowym systemem edukacji, organizacjami non-profit i z niektórymi wiodącymi światowymi organizacjami kulturowymi, takimi jak Komisja Europejska, UNESCO, Rada Europy, Royal Shakespeare Company, Liverpool Institute for Performing Arts Sir Paula McCartneya, Royal Ballet, Hong Kong Academy for Performing Arts oraz Education Comission of the States.

W latach 1989-2001 był Profesorem Kształcenia Artystycznego na Uniwersytecie w Warwick. Otrzymał honorowe tytuły naukowe od Open University and the Central School of Speech and Drama, Birmingham City University, Rhode Island School of Design, Ringling College of Art and Design oraz Liverpool Institute for Performing Arts.

W roku 1998 rząd Wielkiej Brytanii zaproponował mu poprowadzenie Narodowej Komisji do Spraw Kreatywności, Edukacji i Ekonomii. Komisja zebrała czołowych ludzi biznesu, szkolnictwa, naukowców i artystów.

Jego raport: All Our Futures: Creativity, Culture and Education (Raport Robinsona) po opublikowaniu zdobył ogromne uznanie. The London Times napisał: „Ten raport dotyczy niektórych najważniejszych kwestii, przed którymi stoi biznes XXI wieku. Każdy prezes czy dyrektor do spraw zasobów ludzkich powinien nim uderzyć w stół i domagać się działań”.

Jest ogromnie popularny jako inspirujący mówca. Ma niespotykany talent do przedstawiania głębokich kwestii z ogromnym humorem, pasją i bystrością.

W 2001 roku został wybrany Mówcą Roku Speakers for Business głosami ponad 200 światowych i europejskich firm. W 2005 roku został ogłoszony jednym z „Wiodących
Głosów” Time/Fortune/CNN.
Jego najnowsza książka, The Element, została bestsellerem New York Timesa i jest tłumaczona na szesnaście języków. Prelekcję, którą wygłosił na konferencji TED w 2006 roku, obejrzało ponad 3 miliony internautów z 200 różnych państw (zobacz: www.ted.com).
W 2003 roku został nobilitowany przez Królową Elżbietę II za wkład w dziedziny kreatywności, edukacji i sztuki.
Mieszka w Los Angeles ze swoją żoną Marią-Teresą i dwójką dzieci.

Tekst w kategorii: O NAS.