O książce Uchwycić żywioł

ŻYWIOŁ – PASJA

Przełomowa książka o talencie, pasji i osiąganiu szczęcia autorstwa jednego z czołowych światowych myślicieli oraz mówców w dziedzinach kreatywności i innowacji. Żywioł to miejsce, w którym naturalny talent spotyka się z osobistą pasją. Kiedy ludzie odkrywają swój Żywioł – Pasję, czują się najpełniej sobą, są w najwyższym stopniu zainspirowani i dokonują osiągnięć na najwyższym poziomie.

PRAWDZIWE HISTORIE LUDZI, KTÓRZY ODNALEŹLI SWOJĄ PASJĘ

Książka Sir Kena Robinsona opiera się na historiach bardzo wielu ludzi, jak były Beatles Paul McCartney, aktorka Meg Ryan, reżyser Ridley Scott, pisarz Paulo Coelho, fizyk noblista Richard Feynman, biznesmen Richard Branson, twórca Simpsonów Matt Groening, raper Jay-Z i wielu innych, którzy dokonali najwyższych osiągnięć w najróżniejszych dziedzinach.

OD ROZWIJANIA KREATYWNOŚCI ZALEŻY PRZYSZŁOŚĆ KAŻDEGO Z NAS

Współczesny świat zawdzięcza swój rozwój glównie kreatywności. Dowodem na to jest Google, czy Apple. Ken Robinson ze zgryźliwym poczuciem humoru przygląda się warunkom, które umożliwiają nam znalezienie się w Żywiole oraz tym, które tłamszą tę możliwość. Mówi o tym, że wiek czy profesja nie stanowią przeszkody. Zgłębia zróżnicowanie ludzkiej inteligencji, siłę wyobraźni i kreatywności oraz znaczenie poświęcenia się naszym własnym zdolnościom.

WSKAZÓWKI I BADANIA NAUKOWE

Autor, opierając się na badaniach naukowych opisuje niezbędną strategię dla przemiany edukacji, biznesu i społeczności, by sprostać wyzwaniom życia i dokonywać osiągnięć w dwudziestym pierwszym wieku.

Tekst w kategorii: Uchwycić żywioł.