To co zabija Szkoła ratują Wolontariusze

Akademia ratuje to co najcenniejsze – wiarę we własne możliwości. Pomaga dzieciom, które nieustannie słyszą bolesne słowa „nie rokujesz”, „wszystko robisz źle”. „to co mówisz jest nie ważne”, „nie masz głosu”.
Inność, posiadanie innego zdania jest w szkole piętnowana. Uczymy dzieciaki schematów, punktów w podręczniku, ale czy uczymy je rozumieć, wykorzystywać wiedzę i tworzyć dzięki niej nowe rozwiązania? Ilu nauczycieli pochwaliło kiedyś ucznia za odpowiedź inną niż zaznaczona w kluczu? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Akademia Przyszłości podobnie jak Ken Robinson uważa, że każdy ma jakiś talent, zdolności, które czynią go wyjątkowym. Z pomocą wolontariuszy stworzyli System Motywatorów Zmiany. System ten opiera się między innymi na spotkaniach dziecka z osobistym tutorem, który pomaga mu uwierzyć w siebie i własne możliwości, pobudza jego kreatywność i razem z nim odkrywa jego talenty.

Już 31. maja okazało się, że plan na ten rok został wykonany przed czasem, aż 1420 dzieci uczestniczące w programie otrzymało pomoc.
Trzymamy kciuki za wszystkie.

więcej na http://www.kupindeks.pl/

PONIŻEJ SPOT AKCJI

Tekst w kategorii: Aktualności.